لوگونا

سه رکورد چلسی در لیگ برتر به دست سیتی شکسته شد؛ بیشترین امتیاز، بیشترین گل و بیشترین برد در یک فصل!

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

طرفداری- پس از قهرمان زودهنگام سیتی در لیگ برتر، در چند هفته پایانی، هدف تیم گواردیولا هجوم به سمت رکوردهای تاریخی لیگ برتر بود. اکنون در جریان پیروزی ۳-۱ مقابل برایتون، به فاصله یک هفته تا پایان لیگ جزیره، سه رکورد رویایی لیگ برتر که هر سه متعلق به چلسی بود، به دست قهرمان امسال لیگ جزیره شکسته شد. رکوردهایی که در هفته آینده نیز ممکن است ارتقا پیدا کند. به مرور این سه رکورد می پردازیم:

بیشترین امتیاز یک فصل: چلسی مورینیو در فصل ۲۰۰۴/۰۵ با ۹۵ امتیاز فاتح انگلیس شد و حالا پس از ۱۳ سال، این رکورد به دست سیتی شکسته شد. آبی های شهر منچستر اکنون ۹۷ امتیاز دارند.

بیشترین پیروزی یک فصل: چلسی کونته، فصل گذشته با ۳۰ برد، قهرمان جزیره شد. به فاصله یک سال، سیتی این رکورد را شکست. پیروزی مقابل برایتون، سی و یکمین برد سیتیزن ها بود.

بیشترین گل زده در یک فصل: چلسی کارلو آنچلوتی در فصل ۲۰۰۹/۱۰، فصل را با ۱۰۳ گل زده به پایان رساند. تیم گواردیولا در پایان هفته سی و هفتم امسال، موفق به ثبت ۱۰۵ گل شده است.


اما این پایان کار نیست؛ سیتیزن ها دو رکورد مهم دیگر را نیز در اختیار دارند:

رکورد بهترین تفاضل گل تاریخ لیگ برتر نیز با تفاضل +۷۸ در اختیار تیم پپ گورادیولاست که در هفته های گذشته شکسته شد. نکته جالب اینکه این رکورد نیز متعلق به چلسی آنچلوتی با +۷۱ بود.

ضمنا رکورد بیشترین فاصله با تیم نایب قهرمان متعلق به منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۹/۲۰۰۰ با ۱۸ امتیاز است. اکنون فاصله سیتی با تیم دوم (یونایتد)، به ۲۰ امتیاز رسیده است. البته تیم مورینیو یک بازی کمتر انجام داده است.