لوگونا

ترین های هفته دوم لیگ برتر؛ از صلح میان استقلالی های لیگ تا باطل شدن طلسم یحیی

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

اختصاصی طرفداری- از چارچوب هفته دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، ۸ دیدار در اقصی نقاط کشور برگزار شد. در این میان پارس جنوبی جم به شگفتی سازی ادامه داده و پیکان جلالی را اوراق کرد! طلسم یحیی مقابل برانکو باطل شده و ایوانکوویچ موفق شد نهمین پیروزی خود مقابل نمایندگان آذربایجان در یازدهمین تقابل را کسب نماید. سایپا در یک رالی تماشایی فوتبالی، از سد برزیل ایران عبور کرد. شاگردان مهاجری به سپاهان درس فوتبال داده و مصاف استقلال های لیگ برتر بدون گل به پایان رسید. ضیافت نخست سپیدرود در میزبانی در لیگ برتر تلخ شده و تیم درخشان نفت تهران، فولاد و گرمای خوزستان را متوقف ساخت. گسترش فولاد تبریز نیز مقابل ذوب آهن تحقیر شده تا کار سختی در ادامه مسابقات داشته باشد.

اما در ادامه، ترین های هفته را بررسی خواهیم کرد:

بازی هفته: تراکتورسازی ۱-۲ پرسپولیس

در نگاه اول پیش بینی می شد با وضعیت دشوار تراکتورسازان از حیث بازیکن، پرسپولیس کار راحتی در تبریز داشته و با بردی پرگل، رقیبش را گلباران خواهد کرد. با این حال نمایش شایسته شاگردان گل محمدی، این دیدار را تبدیل به یک بازی مهیج و بسیار زیبا ساخت. دیداری که با موقعیت های فراوان بر روی دو دروازه دنبال و کمتر در میانه میدان سپری شد. با این حال پرسپولیس موفق شد یک پیروزی دلچسب را در تبریز جشن بگیرد.

تیم هفته: پدیده خراسان

شاگردان رضا مهاجری در تیم فوتبال پدیده خراسان همانند فصول گذشته، فصل را درخشان آغاز کرده و موفق شدند سنگین ترین شکست تاریخ سپاهان در لیگ برتر را رقم بزنند. تیم یکدست و بانشاط مهاجری در نخستین میزبانی فصل خود در ورزشگاه ثامن الائمه، سپاهان را با ۴ گل در هم کوبیدند تا تیم زلاتکو کرانچار را وارد بحران سازند. پدیده با حفظ کادر فنی خود و جذب بازیکنان قدرتمند در تابستان، می تواند حرف های زیادی را در فصل پیش رو برای گفتن داشته باشد.

پرگل ترین بازی هفته: پارس جم۳-۲ پیکان/ سایپا ۳-۲ صنعت نفت

لیگ هفدهم در بهترین وضعیت خود از حیث به ثمر رسیدن گل را پشت سر می گذارد و شاهد عبور متعدد توپ از روی خط دروازه ها هستیم. در هفته دوم نیز پارس جنوبی جم همانند هفته نخست، با ارائه یک نمایش هجومی و مهیج، موفق به زدن ۳ گل شد تا تعداد گل های زده خود را به عدد ۷ برساند. دیدار سایپا و صنعت نفت نیز با هیاهوی فراوانی دنبال شد و سایپا با گل دقایق پایانی خود، موفق شد به ۳امتیاز شیرین دست یابد.

بازیکن هفته: عیسی آل کثیر

مهاجم خوش استایل و خوزستانی تیم فوتبال نفت تهران در دوران پس از علیرضا منصوریان و علی دایی شکوفا شده و تحت هدایت حمید درخشان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر در دو هفته گذشته بوده است. آل کثیر که در دیدار مقابل سپیدرود رشت، گل تساوی تیمش را به ثمر رسانده و پنالتی منجر به پیروزی نفت را از رقیب گرفته بود، مقابل فولاد خوزستان هم نمایش بسیار خوبی از خود نشان داد و موفق شد با به ثمر رساندن دومین گل خود، در صدر جدول گلزنان قرار گیرد.

مربی هفته: رضا مهاجری

مهاجری پس از نمایش مناسب تیمش در هفته نخست مقابل پیکان، مقابل سپاهان هم تیمی منسجم را روانه میدان کرده و شب تلخی را برای طلایی پوشان زاینده رود رقم زد. رضا مهاجری از لیگ پانزدهم هدایت تیم خراسانی را برعهده داشته و از این حیث پس از برانکو ایوانکوویچ، دومین سرمربی باسابقه لیگ برتر به عنوان سرمربی ثابت یک تیم تاکنون محسوب می شود.

ناکام هفته: سپاهان اصفهان

طلایی پوشان زاینده رود پس از توقف خانگی مقابل سایپا در ایستگاه نخست، در هفته دوم میهمان تیم پدیده خراسان بودند ولی نتوانستند سیمای یک مدعی عنوان قهرمانی را از خود بروز داده و متحمل سنگین ترین شکست تاریخ باشگاه در لیگ برتر شدند. ساسان انصاری با وجود بخشش محرومیتش از سوی کمیته انضباطی، نتوانست در این دیدار درخششی از خود به نمایش بگذارد و گل نخست فصلش را به ثمر برساند.

به جا مانده از هفته دوم
 •  برانکو ایوانکوویچ موفق شد نخستین پیروزی اش مقابل یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی را کسب کند. تنها علیرضا منصوریان تاکنون طعم شکست مقابل برانکو در قامت سرمربی پرسپولیس را نچشیده است.
   
 •  از آخرین شکست پرسپولیس مقابل نمایندگان تبریز، ۱۱ دیدار گذشته است. آخرین بار پرسپولیس در لیگ چهاردهم مقابل گسترش فولاد تبریز شکست را پذیرفته بود. ۹ بازی از این ۱۱ دیدار با پیروزی سرخپوشان خاتمه یافته است!
   
 •  استقلال تهران با هدایت علیرضا منصوریان، تاکنون موفق به شکست هم نام خوزستانی خود نشده است. ۲ شکست و ۱ تساوی، ماحصل تقابل استقلال های لیگ برتر پس از برعهده گرفتن هدایت استقلال توسط منصوریان بوده است.
   
 •  پس از لیگ دوم و هشتم، پرسپولیس برای سومین مرتبه به عنوان مدافع عنوان قهرمانی موفق شد هر ۶ امتیاز ابتدایی فصل را از آن خود سازد.
   
 •  سپیدرود رشت که فصل گذشته را بدون شکست خانگی به اتمام رسانده و به مسابقات لیگ برتر صعود کرده است، برای اولین بار در دو سال گذشته طعم شکست خانگی را چشید.
   
 •  استقلال تهران تنها تیم لیگ برتر است که هنوز موفق به گلزنی نشده است.
   
 •  استقلال خوزستان تنها تیم لیگ برتر است که هنوز گلی دریافت نکرده است.
   
 •  پدیده خراسان با پیروزی ۴ گله مقابل سپاهان، برترین پیروزی تاریخ خود را کسب کرد.
   
 •  سپاهان اصفهان با شکست ۴ گله مقابل پدیده، سنگین ترین شکست تاریخ خود در مسابقات لیگ برتر را متحمل شد.
   
 •  مهدی قائدی که به عنوان یار جانشین برای استقلال تهران مقابل استقلال خوزستان به میدان رفته بود، موفق شد عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ باشگاه استقلال در لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.
   
 •  مجتبی جباری پس از ۴ فصل، موفق شد دوباره پیراهن استقلال تهران را بر تن کند.
   
 •  مهدی رحمتی موفق شد در شبی آرام، نخستین کلین شیت خود در لیگ برتر در سال ۹۶ را ثبت کند.

علیرضا منصوریان

 

تیم منتخب هفته دوم

تیم منتخب هفته دوم لیگ برتر

جدول رده بندی تا پایان هفته دوم